Hamilelikte Burun Kanaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Hamilelikte Burun Kanaması Belirtileri ve Tedavisi


Hamilelikte Burun Kanaması

Gebe olan kadınların sık sık karşılaştığı problemlerden bir tanesi de burun kanamalarıdır. Bu durum başlarına ilk defa geldiği için gebe olan kadınlarda bir korku oluşturur. Hamile olan bayanlar çok hassas oldukları için bu tür sorunlar onlarda endişe uyandırır. Hamile bir bayanın günün herhangi bir zamanında ortada görünür hiçbir şey yokken aniden burnundan kan gelmesi çok sık karşılaşılan bir haldir. Bu burun kanamaları iki üç damla olabileceği gibi ara ara çok daha güçlü olabilir. Kanamalar farklı bayanlarda bazen görülürken bazı bayanlar da ise hemen hemen her daim aynı kanama atakları görülebilirler. Ara ara burun kanamaları hamilelikte sürekli karşınıza gelen şikâyetlerden birisidir ve can sıkıcı olmasına rağmen genellikle anne adayı  ve bebek açısından zararlı değildir.

Günlük yaşamımızın her evresinde hamile olsak da ya da hamile olmasak hepimizin burnundan kan gelmesi haliyle karşı karşıya kalmışsınızdır.
Kanamalar bazı bayanlarda ara ara yaşansa da bazı bayanlarda ise çoğu zaman aynı kanama geçirebilirler. Kendini sürekli Tekrarlayan burun kanamaları hamilelikte çok sık görülen yakınmalardan birisidir ve çok sıkıcı olmasına karşın her zaman anne adayı ve doğmamış bebek açısından bir zararı yoktur.

Hamile olsun veya olmasın çoğu kadının ömrünün bir bölümünde burnundan kan akması durumu ile mutlaka karşılaşmıştır. Bir o kadar birey de sümkürtmediği zamanda farkında olmadığı kanamalar da geçirmektedir. Çok az olan olanak da bireyi ve yakınındaki insanları korkutacak kadar bir burun kanaması olabilir. Buda sizin hastaneye gitmenizi ve bir doktora görünmenizi gerektirir. Sizin sağlığınız için önemlidir yoksa ciddi hastalıklara davetiye çıkarır. Bu hastalıklar çok fazladır bunlardan en önemlisi kan hastalıkları olabilmesidir.

Hamilelikte Burun Kanaması Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Beyin Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Beyin Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Adet Dışı Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Adet Dışı Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Kanama Riski Nedir?

Kanama Riski Nedir?

Kahverengi Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Kahverengi Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Anüste Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Anüste Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6